1. međunarodni haiku natječaj - I naše učenice nagrađene

Autor: Branka Perković Jardas, 26. 4. 2016.

Na Dan planeta Zemlje i Dan hrvatske knjige - 22. travnja 2016. - za lijepa i sunčana vremena, kako i priliči takvome danu, u OŠ „Vežica“ održana je svečana dodjela nagrada i pohvalnica učenicima i mentorima za sudjelovanje na 1. Međunarodnome haiku natječaju, koji je raspisala škola domaćin svečanoga programa.

Među tristotinjak pristiglih pjesama učenika od 5. do 8. razreda iz cijele Hrvatske i hrvatskih dopunskih škola iz inozemstva (među nagrađenima su se tako našli i učenici iz Vojvodine, Crne Gore, Švicarske i Njemačke), nagrađene su i tri pjesme naših učenica. Sve su tri osvojile treću nagradu - u trima različitim kategorijama: Ena Bilen iz 7.a za haiku, Sara Lukač iz 7.a za suvremeni haiku, čija je mentorica bila Branka Perković-Jardas, te Klara Krečar iz 8.a za ljubavni haiku, s mentoricom Svijetlanom Miljković.

Čestitamo našim nadahnutim učenicama i želimo im mnogo uspjeha u daljnjem literarnom stvaranju!

Haiku majstorice Klara, Monika Hasanović (koja je preuzela diplomu za bolesnu Saru) i Ena U sredini je presretna mentorica
Branka Perković Jardas

Redom, s lijeva: Klara, mentorica Svijetlana Miljković, Ena i Monika, a u kadar se prignuta ubacila i mentorica Branka