Zlatni boksač

Autor: Martin Miharija, 30. 4. 2016.

Nagradni zadatak u mjesecu svibnju glasi - Izbaci uljeza:

1. povijest
  2. pjevanje
  3. boks
  4. hrvatski jezik

Zanima vas točan odgovor?

Točan odgovor glasi: nema uljeza! Ako ste pomislili na boks, u krivu ste. Uspješni smo i poznati u tom, kao i u svim ostalim navedenim kurikularnim područjima. A evo i pisanog obrazloženja.

Gospodin Zoran Kralj, glavni trener Boksačkog kluba King iz Rijeke obradovao nas je prekrasnom porukom koju vam, neznatno prerađenu, s veseljem prenosimo. Naime, naš učenik i član kluba King, jedanaestgodišnji Mateo Pejić, polaznik 4.a razreda, osvojio je zlatnu medalju na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u boksu u kategoriji mlađih kadeta. Natjecanje je održano u Koprivnici od 7. do 9. travnja 2016. godine, a na njemu je nastupilo 106 natjecatelja mlađih dobnih skupina iz 30 hrvatskih klubova.

Mateo trenira boks od svoje 8. godine, a iz pouzdanih izvora saznali smo i to da je vrlo talentiran i da je na treninzima redovit. Ove 2016. godine Mateo je prvi put izborio pravo nastupa na državnome prvenstvu, a u finalnom susretu spomenutog natjecanja  u srazu sa boksačem zagrebačkog Boksačkog kluba Sveti Mihael u sve tri runde bio je superioran.

Jednoglasnom odlukom svih sudaca Mateo je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 59 kilograma.

Ovim svojim sjajnim uspjehom naš je Mateo zalužio sve čestitke za ostvaren rezultat, ali i ohrabrenje da ustraje na svom uzbudljivom i zahtjevnom sportskom putovanju.
Bravo Mateo!

Mateo Pejić prije finalnog dvoboja
Koprivnica, travanj 2016.

Gospodinu Zoranu Kralju kao i svim ostalim trenerima i članovima Boksačkog kluba King iz Rijeke iskreno zahvaljujemo i želimo puno sportskih odličja!

Najbolji mlađi kadet na PH s zlatnim odličjem - Mateo Pejić!