Završna školska priredba

Autor: Maria Šoda, 1. 6. 2016.

Dan škole obilježili smo koncertom održanim u petak 13. svibnja 2016. Pjesmom, nagradnom igrom i proglašenjem učenika „Sjajnijih od zlata“ ispratili smo ovu školsku godinu, osvrnuli se na ovogodišnje projekte i najavili nove.

Završna priredba bila je koncert. Koncert se trebao održati u školskom dvorištu, ali zbog loših vremenskih uvjeta premješten je u dvoranu naše škole.

U ulozi voditelja odlično su se snašli naši pro­slavljeni lidranovci Lucija Pejković i Leon Bevanda.

Osim velikog zbora, koji nas je svojim izvedbama svaki put ugodno iznenadio, i maloga zbora, koji bi nas raspje­vao i nasmijao, nastupio je zbor učiteljica (sada nazvan "Voiceless"). Svo­jim je virtuoznim nastupom na klaviru upotpunio glazbeni doživljaj bivši učenik naše škole Marijan Rugani, a ne smije­mo izostaviti ni instrumentalnu skupinu. Svojim nastupima počastile su nas Hira Beganaj, ovogodišnja pobjednica Y-faktora, naša nenadmašna zv­jezdica Mia Negovetić, te izvrsna Laura Lukašić.

Nakon posljednje glazbene točke na red došao i dio koji smo željno očekivali - nagradna igra – tombola Brajdola. Razveselila nas je vijest da je svaki listić dobitan. Oko pozornice su se skupile sve one male i velike glave koje su naćuljenih ušiju čekali i slušali jesu li baš oni dobili neku od nagrada – ulaznice za koncert Mije Negovetić, CD Dami­ra Urbana, ulaznice za kazalište RI teatra, sistematski pregled u Poliklinici Sunce, jednogodišnje članstvo u Gradskoj knjižnici Rijeka. Nakon glavnih nagrada, krenuo je lov i na druge, ali ne manje bitne. Na kraju priredbe i nakon podjele nagrada u dvorani nas je čekalo veliko iznenađenje: izvrstan DJ. Rasplesali su sve svi, i veliki i maleni, uz neke stare ali i nove glazbene hitove.