Na natjecanju Ča je ča?

Autor: Lucija Kamber, 4. 11. 2016.

Ove godine domaćin natjecanja „Ča je ča“ bio je Grad Bakar - jedan od najstarijih gradova na sjevernom Jadranu s dugom i bogatom poviješću. I ove smo godine sudjelovali u natjecanju, i to učenici sedmih razreda: Maša Gredević i Sara Budimir iz 7.a, te Anna Lukanec i Lucija Kamber (vaša novinarka) iz 7.b. Voditeljica je bila Maja Mishaze, prof. povijesti.

Natjecanje je organizirano u dva dijela:  terenski dio i pisana provjera. Zbog silne kiše jesen nam je zamalo poremetila planove. Dok smo tražile odgovore na zadana pitanja tijekom terenskog dijela natjecanja, potpuno smo zaboravile sadašnjost, uživile smo se u 19. stoljeće, Bakar je bio vraćen tristo „godina" unatrag u svoju bogatu i zanimljivu povijest, a mi smo bile dio te povijesne priče.

Naš nam je timski rad donio 6. mjesto! I naša mentorica Maja Mishaze bila je zadovoljna.

Bodovi, mjesta i nagrade nisu bili poanta ovoga natjecanja jer nijedna nagrada nije mogla zamijeniti timski rad, sklapanje novih prijateljstva, šale koje su nam podigle motivaciju, ponos naše mentorice, i na kraju osmijeh na svim umornim licima djevojčica i dječaka koji su sudjelovali.