Plodovi zemlje (1057. emisija) ili kako je prošao listopad u 1.a

Autor: Ana Kurilić, 30. 10. 2017.

Nije ovdje riječ o nekakvoj tv emisiji o poljoprivredi već o aktivnostima koje smo ove jeseni proveli u 1.a razredu.

Na tržnici

Jesen je mnogo više od kišovitog i tmurnog vremena, jesen je doba obilja plodova koje nam donosi priroda. To je bio zanimljiv povod da posjetimo tržnicu Brajda. U razgovoru s prodavačicama doznali smo koje voće i povrće dozrijeva u jesen. Prepoznali smo mnoge plodove, a kupili  mandarine i osladili se dozom vitamina C u obližnjem parku.

Lanine i Tiborove bundeve

Lana i Tibor su nas razveselili bundevama iz svojih vrtova, odmah smo ih izrezbarili i pretvorili u strašila, sjemenke sušimo pa ćemo uskoro imati priliku i njih okusiti.

Mala pekara 1.a

Ipak, za najbolji doživljaj pobrinula se mama naše Helene, Tanja Popović, koja nas je jednoga jutra iznenadila velikom zdjelom, hrpom brašna i ostalim potrepštinama za izradu kruha. Naučila nas je čime i kako umijesiti kruh, a mi smo od tijesta izrađivali svakakve oblike i uživali. Da doživljaj bude potpun pobrinule su se naše kuharice koje su ispekle naša peciva.

Zahvaljujemo gospođi Tanji i kuharicama, a što o svemu kažemo, pročitajte:

Bilo je super jer smo mogli raditi svakakve oblike. (Tibor)

Naučio sam da se od tijesta mogu raditi figurice, mama je rekla da je kruh odličan i jedva čekam slijedeću godinu da ponovno pravimo kruh. (Manuel)

Bio je baš gušt za ruke, mama i seka kažu da je bolji moj kruh nego onaj iz pekare. (Klara)

Napravio sam loptice, bile su fine za jesti. (Aldrin)

Bilo je lijepo i zabavno, napravila sam četiri mala pužića i dvije malene pite. (Tina)

Fora je mijesiti kruh, napravila sam pletenicu. (Nika)