Na božićnoj priredbi i božićnom sajmu

Autor: Aurora Laskaj, 20. 12. 2017.

Ove godine naša je dvorana postala Soba Djeda Božićnjaka. Mogli su to posvjedočiti svi koji su je posjetili 13. prosinca 2017. u 18,00 sati  - kada se održala priredba povodom Božića i novogodišnjih praznika.

Topao i praznični ugođaj dočarale su nam učenice 8.a razreda i njihova voditeljica profesorica  likovne kulture Jasna Malnar-Ladašić koje su oslikale motive kamina, darova, naslonjača, a  za ostalo su se pobrinuli izvođači.

Naše „voditeljice-pahuljice“, Danica Barbalić, Chiara Kovačević, Ana Kalajžić i Tia Sorola, pozdravile su nas na početku ove zimske čarolije i prepustile zvucima pjesme Božić dolazi koju otpjevala vokalna skupina pod vodstvom voditeljice Maje Bolić.

Kao i svake godine ravnateljica Adriana Rubignoni-Cecić uputila nam je prigodne riječi povodom božićnih praznika i zaželjela uspješnu i novu godinu.

Naši mali glumci (članovi lutkarsko-scenskih skupina 4.b i 2.b) svojim su nastupima: Božić jedne lutke, Pahuljasta priča, Snježne grude, Zeko i snjegović, zasluženo dobili veliki aplauz raznježene publike. Njihove voditeljice, Mirjana Komesarović i Zvonimira Anić bile su jako zadovoljne.

Svi smo zaplesali s plesnim skupinama 1.b i 3.b razreda koji su svoj ples začinili i velikim osmjesima. Voditeljice rasplesanih trećaša Mirjana Grabovac i Suzana Novaković, te prvaša Marica Kučan dobro znaju da će ples usrećiti publiku, kao i plesače.

Ne smijemo zaboraviti recitatore – one koji njeguju tradiciju našeg čakavskog narječja - kao i one koji recitiraju na književnom jeziku. Čakavskim recitacijom Zima i Božić predstavili su nam se učenici 3.a razreda. Njihova je voditeljica čakavka Marije Tolpolko. Saznali smo da su naše učenice 4.a razreda  dobre voditeljice, ali i da znaju recitirati. Predstavile su nam se recitacijom Pahuljice. Za to ih je pripremala učiteljica Željka Korenić.

Prvi put na našoj pozornici vidjeli smo 9  gitara  u izvedbi instrumentala Aleluja – to je nova skupina koja djeluje u našoj školi, a njihov je voditelj Zlatan Kupčak. I instrumentalna skupina svojim nas je instrumentalima dotaknula i odvela u neku drugu dimenziju (nebeske visine).

Božićni sajam u našoj školi

Ove se godine na stolu božićnog sajma mogli su se pronaći ukrasi za bor, keramički anđeli, sapuni, jaslice i još mnoštvo toga što su izradili učenici naše škole. Sajam se održao 13. prosinca 2017. u školskoj dvorani prije i za vrijeme priredbe, nasmijane prodavačice bile su učenice 6.b razreda. Prodajom se prikupilo dosta novaca što će se iskoristiti za uređenje i školskog okoliša. Kupci (roditelji, bake djedovi, učitelji) bili su zadovoljni zanimljivom ponudom, izgledom i vedrinom sajma i očekujemo sljedeće godine još veći odaziv.

Mara Štiglić, 6.b

Mali zbor i njihova voditeljica Svjetlana Pantoš uvijek nas razvesele svojim vedrim nastupom, pa uz njihovi 60 glasova dodamo i naše.

živali smo u sobi Djeda Božićnjaka (iako je bilo vruće), oraspoložili se, nasmijali i zabavili što nam je omogućila učiteljica Željka Korenić koja je priredila program priredbe.

Za kraj su nam voditeljice poželjele mir, ljubav i sreću, a i mi želimo isto.

Božićni sajam: