Posjet sjednici Gradskog vijeća Grada Rijeke

Autor: TIN VRSALOVIĆ, 13. 3. 2018.

Učenici koji polaze izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj, prisustvovali su sjednici Gradskog vijeća 27. veljače 2018. zajedno s učiteljicom Petrom Pinturić. Lijepo su nas dočekali i smjestili na galeriju na katu iznad raskošne prostorije pune političara.

Nakon prozivke prisutnih vijećnika, krenula su njihova pitanja. Prva je na redu bila gospođa koja je pitala što se može napraviti kako bi se riješio problem razbacanog smeća po parkovima, uginulih kornjača i razbijenih kanti za smeće čije se fotografije vrte po društvenim mrežama. Za odgovore je bio zadužen gradonačelnik koji je odgovorio kako je to radi bure te da  će se sve uskoro sanirati. Zatim je došao gospodin koji je izrazio nezadovoljstvo načinom proslave nekog važnog datuma za Rijeku.

Potom vijećnik koji je postavio pitanje vezano upravo uz Građanski odgoj. Tom prilikom, predsjedavajući je predstavio njihove goste, tj. učenike OŠ Brajda na galeriji te su nas svi vijećnici pozdravili i zapljeskali nam. Osjećali smo se vrlo ponosno u tom trenutku.

Poslušali smo još nekoliko vijećnika te se pomalo uputili prema izlazu i natrag u našu školu.

Drago mi je što smo prisustvovali sjednici Gradskog vijeća jer je važno znati kako Grad funkcionira i tko su ljudi koji donose odluke bitne za sve nas.