Balthazar u Europskoj prijestolnici kulture i na Festivalu znanosti

Autor: Tatjana Krpan Mofardin, 31. 10. 2020.

Bogata industrijska baština grada Rijeke bila je inspiracija našoj učiteljici Ani Kurilić koja je u suradnji s učiteljicom Eminom Dobrani Damjanović iz OŠ „Jelenje – Dražice“ osmislila inačicu igre Escape Room „Balthazar u Europskoj prijestolnici kulture“.

U sklopu prekograničnog projekta “Inspiracija – revitalizacija gradova industrijske baštine za proboj kulturnog turizma u Trbovlju, Slovenskoj Bistrici, Labinu i Rijeci“, igra je pobijedila na natječaju za najbolji doživljaj, autorsko jelo i najbolji suvenir industrijske baštine grada Rijeke kao najbolje idejno rješenje turističkog doživljaja povezanog s industrijskom baštinom grada Rijeke.

Igra „Balthazar u Europskoj prijestolnici kulture“ namijenjena je učenicima od 9 – 12 godina, a predstavljena je u sklopu događanja EPK2020 na Festivalu tobogan u srpnju te Festivalu znanosti - Festivalu industrijske baštine u listopadu 2020. godine.

U pustolovini koju pruža igra spojena je  naša prijestolnica kulture i profesor Balthazar koji rado pomaže drugima. Hrabri su sudionici, u ovoj zabavnoj i poučnoj igri, slijedili tragove, rješavali zagonetke te svojom dovitljivošću i znanjem pokušali spasili dobrog profesora Balthazara.