Učenici generacije na prijemu kod gradonačelnika

Autor: Martin Miharija, 19. 6. 2018.

U prostorijama Grada Rijeke, 19. lipnja 2018., održao se prijem za učenike generacije riječkih osnovnih škola koji su se tijekom osmogodišnjeg školovanja, pored iznimnog uspjeha u školi i  uzornog vladanja, iskazali i u brojnim izvannastavnim, izvanškolskim i humanitarnim aktivnostima te u podizanju ugleda svoje škole.

Lucijan Mofardin i gradonačelnik Vojko Obersnel

Učenike generacije, njih 23,  primio je gradonačelnik Vojko Obersnel i pozdravio ih poticajnim riječima, te uručio darove – majicu s logotipom Europske prijestolnice kulture 2020. I knjigu „Kako čitati grad“ Radmile Matejčić.

U ime svih učenika generacije gradonačelniku se obratio Lucijan Mofardin, učenik generacije naše škole.

Lucijan Morafdin učenik je 8.a razrednog odjela, osim što je odličan učenik uzornog vladanja svojim je sudjelovanjima na smotrama, susretima, literarnim natječajima, te natječajima znanja ostvario iznimne rezultate i doprinio promicanju ugleda škole.

U osmom je razredu sudjelovao na županijskom natjecanju iz povijesti i osvojio 2. mjesto. Sudjelovao na državnoj smotri LiDraNa u pojedinačnom i skupnom nastupu. Na državnom literarnom natječaju za najljepši dječji putopis „Putositnice 2018.“ njegov je putopis „Klis-ključ prošlosti i sadašnjosti“ proglašen među 5 najboljih putopisa.  Na međunarodnom haiku natječaju „Haiku susreti Vežica“ pohvaljen je njegov haiku. Na natječaju Hrvatske gospodarske komore „Kupujmo hrvatsko“ osvojio je glavnu nagradu.

Lucijan je nastupio i na mnogim javnim nastupima: svečanom programu na podjeli nagrada i priznanja LiDraNa i natijecanja iz hrvatskog jezika, svečanom programu otvaranja Novigradskog proljeća, svečanom programu obilježavanja  Dana oslobođenja Rijeke i mnogim drugim.

Svoj je doprinos dao i na školskim priredbama, prezentacijama i projektima.

« Studeni 2018 »