Obilježavanje sportskog dana

Autor: Martin Miharija, 19. 6. 2020.

S obzirom da ove školske godine zbog spleta okolnosti nismo obilježili Hrvatski olimpijski dan, odlučili smo posljednju radnu subotu ove nastavne godine odraditi u sportskome duhu.

Naš učitelj TZK-e Armando Pejnović za svoje je učenike osmislio aktivnosti kojim su trebali obilježiti 13. lipnja kao sportski dan. Trebali su, naime, potaknuti svoju braću, sestre, roditelje i prijatelje da se upute u prirodu na jednu od brojnih pješačkih ili planinarski staza Rijeke i okolice.

Izbor staza mogli su pronaći na portalu RIJEKA TRAILS (https://rijekatrails.com/). Sve staze okarakterizirane su oblikom, duljinom, težinom, usponom itd. te su učenici mogli odabrati stazu primjerenu svojim mogućnostima i željama. Usto, zadatak im je bio napraviti pokoju fotografiju prirodnih ljepota, zabavnih trenutaka društva s kojim su hodali ili možda trenutke dogovorenih/slučajnih susreta sa svojim školskim prijateljima.

Evo nekoliko fotografija koje su naši učenici napravili tijekom - sportskog dana.