Zabavani susret s Koprivkom i književnikom

Autor: Kristina Ilijaš, 6. 11. 2017.

Krajem mjeseca listopada, 24. listopada 2017., našu je školu posjetio književnik Branimir Dolenec iz Koprivnice. Susret s književnikom organiziran je za učenike razredne nastave.

Za neke od nas bio je to prvi susret s pravim piscem. Odmah na početku zaključili smo da će biti poseban jer je pisac bio neobično odjeven, kao da je glumac iz kazališta. Poslije nam je objasnio da je to srednjovjekovno odijelo jer i glavni lik njegovih priča, Koprivko, dolazi iz srednjega vijeka. Na zanimljiv način nas je upoznao s Koprivkom koji doživljava razne pustolovine po Lijepoj našoj. Koprivko je dječak, kao i mi. Jako je maštovit, živahan, ali i vrlo radoznao. Kroz dogodovštine Koprivka i njegove prijateljice Dunje naučili smo mnogo o mjestima i znamenitostima u našoj domovini Hrvatskoj. Pisac nam je na početku postavljao pitanja, a onda smo i mi njega pitali sve što nas je zanimalo.

Druženje s piscem bilo je zabavno, ali i poučno. Svima nama se svidjela  simpatična lutka – Koprivko, i crtež Koprivka i Dunje koje je nacrtao pisac na ploču učionice. Osim što je napisao deset priča u kojima je glavni lik Koprivko, on je sve slikovnice ilustrirao. Mogu vam reći da prekrasno crta i zato su crteži još danima krasili školsku ploču u našoj učionici.

« Prosinac 2017 »