Obavijest roditeljima u svezi odabira izbornih predmeta

OBAVIJEST  RODITELJIMA U  SVEZI  ODABIRA  IZBORNIH  PREDMETA

U Osnovnoj školi Brajda se izvodi redovna nastava (obvezni nastavni predmeti) i izborna nastava (izborni predmeti).

Učenik bira izborni predmet (ili izborne predmete) pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće školske godine za iduću šk. godinu.

Izborni predmeti koje nudimo u šk. 2024./2025.g. su:

- 1., 2., 3. razred: vjeronauk,informatika

- 4. razred: vjeronauk,informatika,drugi strani jezik - talijanski

- 5., 6. razred: vjeronauk,drugi strani jezik - talijanski

- 7., 8. razred: vjeronauk,informatika, drugi strani jezik - talijanski

Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je prijava i pisana suglasnost roditelja.  Time izborni predmeti postaju obvezni tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Izvode se 2 sata tjedno za svaki predmet.

Tijekom lipnja 2024.godine vaše će dijete od razrednog učitelja dobiti obrazac PRIJAVE ZA UPIS i suglasnost za pohađanje izbornog-ih predmeta.

Ispunjenu i potpisanu prijavu potrebno je dostaviti razrednom učitelju do 21.06.2024. ili u tajništvo Škole do 28.06.2024.(naknadne prijave neće se zaprimati).

Roditelji budućih prvašića prijave će ispuniti na roditeljskom sastanku.

Uobičajeno je da učenik, kad se jednom uključi u nastavu pojedinog izbornog predmeta, nastavlja program do kraja 8.razreda.

Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta koju je do sada pohađalo nakon  pisanog zahtjeva roditelja učenika na kraju nastavne godine.

Pronađite obrazac ZAHTJEVA ZA ISPIS. Ispunite ga traženim podacima i dostavite najkasnije do 30. lipnja 2024.g. elektroničkom poštom na e-mail: osbrajda@os-brajda-ri.skole.hr

Tijekom nastavne godine ispis nije moguć (osim u iznimnim slučajevima).

Napomene uz upis u izborne predmete:

• Informatika je u 1., 2., 3., 4., 7. i 8. razredu izborni predmet, sukladno Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja.  U 5. i 6. razredu informatika je redovni (obvezni) predmet.
  • Drugi strani jezik u našoj školi je talijanski jezik. Drugi strani jezik uči se od 4. razreda.
  • Vjeronauk – u školi se uči te se može odabrati rimokatolički ili islamski vjeronauk.

Zahtjev za prestanka pohađanja izbornoga programa

Poštovani roditelji,

u privitku možete preuzeti obrazac - zahtjev za prestanak pohađanja izbornoga programa za narednu 2024./2025. školsku godinu.

Rok predaje zahtjeva je 30. lipnja 2024. godine, a predaje se elektroničkim putem na adresu škole: osbrajda@os-brajda-ri.skole.hr

Priloženi dokumenti:
Zahtjev za ispis izborna nastava.pdf

« Srpanj 2024 »