Zlatni lovorov vijenac za naše učenike

Autor: Martin Miharija, 6. 11. 2018.

Učenici su naše škole i ove školske godine sudjelovali na natjecanju iz zavičajne povijesti „Ča je ča“ -  i to vrlo uspješno. Osvojili su prvo mjesto! Natjecanje se održava već 15 godina na području Primorsko-goranske županije kako bi se učenicima sedmih razreda približila zavičajna povijest.

Na fotografiji: Margaeta Kovačević, Vita Tijan, Vana Paulić i Ivo Urem

piše: Ivo Urem, 7.b

Na natjecanju su sudjelovale 24 ekipe iz naše županije, a održalo se  17. listopada 2018. godine u Opatiji. Ekipu OŠ „Brajda“ činili su Vanja Paulić i Vita Vijan iz 7. a razreda, te Margareta Kovačević i Ivo Urem iz 7. b razreda, njihova je  mentorica prof. Maja Mishaze.

Natjecanje je organizirano u dva dijela: terenski dio  i pisana provjera. Sve su ekipe dobile radne bilježnice sa zadacima koje su učenici rješavali hodajući po Opatiji. Osim znanja koje su stekli u školi, učenici su se morali dobro snalaziti u prostoru pri čemu su mogli zatražiti pomoć od prolaznika.

Jeste li znali da je ban Josip Jelačić neko vrijeme boravio u Opatiji? – natjecatelji ovog natjecanja su to saznali, a sada ih otkrivamo i vama. Na ovom se natjecanju zaista može puno toga naučiti.

Učenici naše škole pokazali su izvrsno znanje i snalaženje. Ostvarili su najbolji uspjeh škole u svim dosadašnjim natjecanjima osvojivši 1. mjesto sa 74/82 boda. Drugo mjesto su osvojili učenici OŠ „Kostrena“, a treće mjesto učenici OŠ „Malinska“ s otoka Krka.

Za osvojeno prvo mjesto dobili smo zlatni lovorov vijenac. Svatko od članova ekipe dobio je i veliku knjigu istraživača. Osim materijalnih stvari, važnije je da smo odradili odličan timski rad i naučili još nešto važno za život!