Raspjevani PSP

Autor: Martin Miharija, 28. 9. 2012.

Jednom neobičnom priredbom, tijekom jedne sasvim obične srijede u mjesecu rujnu, proslavljena je jedna obljetnica. Gosti svečanosti nisu mogli niti zamisliti što se sve krije iza poziva na jednu dječju rođendansku proslavu.

Naime, dana 12. rujna 2012. godine učenici PSP-a OŠ "Brajda" proslavili su rođendan Anđela Marića, učenika 7.b razreda. Kao i svaki dobro pripremljen rođendan i ovaj je bio opremljen pjesmom, plesom i svečanom tortom.

Događaj je, međutim, nadrastao nivo jednog običnog rođendana te nam je u sjećanju ostao kao jedinstven i nezaboravan.

S lijeva: Ivan, Džafer, Roberto i slavljenik Anđelo.

U to se, naime, uvjerila malobrojna skupina uzvanike iz redova učitelja i stručnih suradnika škole koju je vesela družina iz PSP-a potpomognuta njihovom voditeljicom gđom. Jadrankom Krklec danima prije samog događaja pozivala, nagovarala i doslovno zasipala pozivima na događaj.

"...pe-es-pe je najbolji u ovoj pozi!!!"
Anđelo, Džafer i Anđelov brat Roberto.

Ovo je bila svečanost koja je više sličila na glazbeni festival visoke razine nego na dječju zabavu!

Ako niste znali, pojasnit ću vam još i ovo: i učenici koji inače ne postižu odlične rezultate u učenju i čije stranice u imeniku nisu pune petica, a tu mislimo na Anđela, Roberta, Džafera i Ivana, mogu biti izvrsni plesači, još bolji pjevači i genijalni zabavljači.

Učiteljica Verica Ćorković uvjerila se u to da je navedena četvorka pohađala i Bečku školu za finu gospodu i da vješto vladaju dječjim bon-tonom.

S lijeva: Jadranka Krklec i Verica Ćorković Bolje od Super talents show-a.

Osim čokoladnom tortom, sami učenici zasladili su proslavu dobrom zabavom. Šteta što niste bili i vi! Naime, spomenuta četvorka razveselila je uzvanike svojim višestrukim talentima.
Jednako dobro, ponavljam, pjevali su i plesali, te čitali poeziju i repali autorske stihove, a  neprestani pljesak oduševljene publike pratio je gotovo cijeli njihov nastup.

Anđelo Marić, autor reperskih stihova o PSP-u vam poručuje:

"Svi ljudi ovog grada
dodjite brzo sada,
jer u ovoj prozi
pe-es-pe je najbolji
u ovoj pozi!!!"

Do novog rođendana, primite srdačne pozdrave iz PSP-a.