Maškarana zabava u školskoj dvorani

Autor: Martin Miharija, 7. 3. 2013.

U utorak, 16. veljače 2013. godine, u našoj školskoj dvorani, ponovno se dogodio medijski spektakl.

Pod punom paskom povjerenstva Međunarodnog odbora maskiranih dječjih povorki i Udruženja za promicanje pozitivnih životnih vrijednosti "Čeznem da te zeznem" sa sjedištem u Bernu (Švicarska), održana je maškarana zabava za učenike od I. do IV. razreda. Zabavi su prisustvovale u potpunosti zamaskirane učiteljice naših učenika.

Koliko je zamaskiravanje uspjelo slikovito govori i činjenica da su se svojim vlastitim učiteljicama tijekom čitave večeri zbunjeni učenici obraćali drugačijim imenima, što se učiteljicama činilo savršeno zabavnim. One su, a na opće oduševljenje međunarodnog povjerenstva, sve do samog završetka svečanosti, veselo oblijetale oko postarijih i štapovima o tlo naslonjenih članova stručnog povjerenstva. Ova gospoda su, ne razumijeći niti riječi hrvatskog jezika, držala da im učiteljice pojašnjavaju očekivane ishode i pedagoške ciljeve ovakvog načina provođenja slobodnog vremena učenika. Sve u duhu skorašnjeg punopravnog članstva RH u EU, starčići su našim akcijama dali punu podršku. U jednom času je najstarija pčela-zujalica predložila predsjedniku povjerenstva gospodinu Coucsheru suradnju u svezi njenog kandidiranja za članstvo u Europskom parlamentu i pripadajućem Pododboru za proizvodnju meda. Zaključak sviju nazočnih maškara bio je da bi ostvarenje tog cilja bio velik uspjeh za čitavu školu i širu društvenu zajednicu, te je pčelici-zujalici iskazana puna podrška. Of kors.

Naravno, tijekom čitave zabave osnovni naš cilj bio je - dobro se zamaskirati. Tako da te ni vlastita majka ne može prepoznati. U tome je najviše uspio naš DJ Zorro (neki kažu da se iza lika superheroja krije vjeroučitelj Zlatan Kupčak) koji je, pomno birajući svaku pjesmu, održavao veselu i rasplesanu atmosferu. Pazio je pri tome da preglasna glazba i distorzija zvučnika u dvorani ne poremeti rad pejsmejkera i premosnica naših dragih gostiju iz Švicarske.

Osim plesa pod maskama, organizirane su i natjecateljske igre učenika u kojima su najviše uživale učiteljice. Pobjednicima su dodijelile vrlo zanimljive nagrade: plavu zastavu EU, maketu Europskog parlamenta, počasno članstvo u Udruzi za branje šparoga, a najboljima su obećale putovanje i posjet hrvatskim europarlamentarcima. Što god to značilo i tko god tu funkciju obnašao. Čim se za to steknu financijski uvjeti.

Nakon višesatnog plesa i 4 litre infuzije koju su zaprimili naši dragi gosti, naš stručni žiri kojeg su činile savršeno zamaskirane učiteljice: Marina Lipić, Ana Kurilić i Nikolina Gligora, imao je tri teška zadatka:
1. odabrati najbolju pojedinačnu i grupnu masku,
2. izdvojiti najboljeg plesača/plesačicu,
3. na nosilima iznijeti najtežeg člana Međunaradnog odbora.

Pobjednicima su, uz čestitke, uručene i nagrade. Zabava je teška srca i uz posebno žestoko negodovanje preživjelih članova Međunarodnog odbora negdje oko 22:30 privedena kraju. Uz puno smijeha i uz najnovije plesne hitove, s jednom jasnom porukom: Vidimo se sigurno dogodine! Ili možda, prije toga, u Europskom parlamentu? Si ju.

Du ju rili trast as?

Pripremila: učiteljica Verica Ćorković