"Mladi protiv gladi"

Autor: Martin Miharija, 2. 10. 2013.

I ove se godine u našoj školi održao jedan humanitarni događaj. "Mladi protiv gladi", akcija je koju provodi franjevačka mladež Primorsko-goranske županije. Cilj akcije je prikupljanje pomoći članovima najsiromašnijih obitelji.

Naime, ako niste znali, mnoge socijalno ugrožene obitelji s područja grada Rijeke, ali i iz čitave naše županije, svakodnevno dolaze po namirnice u Socijalnu samoposlugu u Rijeci.

S ciljem da olakšamo tešku svakodnevicu tim obiteljima, organizatori ove akcije, učiteljica geografije Ljubica Bagarić i vjeroučitelj Zlatan Kupčak, pozvali su sve da pripomognu u njenoj uspješnoj provedbi.

U konačnici, tijekom dva dana, 1. i 2. listopada 2013. godine u vremenu od 7,45 do 8,30 sati, mnogi učitelji i učenici naše škole uključili su se u akciju prikupljanja pomoći. Ovim hvalevrijednim gestama prikupljena je poprilična količina trajnih prehrambenih, ali i higijensko-sanitarnih potrepština. Našlo se tu ulja, brašna, pokoje pakovanje palente, čajeva, finih keksa, popriličan broj konzervi povrća i gotovih jela, te nešto slatkiša i pakovanja trajnog mlijeka.

Po prikupljene proizvode svojim su vozilom pristigli dobri ljudi iz Socijalne samoposluge u Rijeci i to tijekom oba dana trajanja akcije. U razgovoru s njima, uspjeli smo saznati da su njihova skladišta prazna te da je potreba za ovakvim akcijama iznimna. Svi proizvodi koji se u ovakvima aktivnostima prikupe gotovo istoga dana dolaze do onih kojima najviše trebaju.

Da ne zaboravimo, u akciju otpreme namirnica s veseljem se uključio i vjeroučitelj Nikica Sabljak.

Treba još istaknuti da su se drugoga dana u pomoć oko utovara tereta u dostavno vozilo spremno uključila petorica najsnažnijih učenika 8.a razreda koji su na vlastito oduševljenje umjesto pripreme za pisanu provjeru iz matematike radije odabrali humanitarni rad.

Sve u svemu, i ovom smo prigodom pokazali veliko srce i znakove humanosti prema onima koji su najugroženiji.

Hvala svima!