"Ča je ča" 2013. - natjecanje iz poznavanja zavičajne povijesti

Autor: Maja Mishaze, Martin Miharija, 20. 10. 2013.

Napokon je stigao i taj dan – 14. listopada 2013. god., dan za koji smo se pripremali i s nestrpljenjem ga iščekivali. Toga se dana održalo deseto, jubilarno natjecanje „Ča je ča“ na kojem je sudjelovala i ekipa od četvero učenika 7. razreda naše škole.

Ispred katedrale Sv. Vida, zadatak - pronađi sunčani sat

Ana Matejčić, Matea Miliša, Anamarija Baraba i Leo Jurić vrijedno su se pripremali sa svojom profesoricom povijesti Majom Mishaze te hrabro branili boje Brajde.

Kao i ranijih godina, natjecanje je koncipirano od terenskoga dijela u kojem učenici imaju na raspolaganju 140 minuta za obilazak središta grada Rijeke prema zadanim uputama. Mala razlika od dosadašnjih natjecanja je što se test pisao odmah na terenu, a ne, kao dosad, po dolasku u muzej.

Uvodni program u Muzeju grada Rijeke, čekanje reda za odlazak na teren

Nakon kratkog pozdrava organizatora i uvodnoga programa, 24 ekipe polako su kretale u obilazak, svaka u razmaku od 5 minuta. Tema ovogodišnjega natjecanja je povijest grada Rijeke, s obzirom da je riječ o okrugloj obljetnici, iako je postalo uobičajeno svake godine održati natjecanje u nekom drugom gradu unutar naše županije.

Predavanje u Guvernerovoj palači, čekanje rezultata

Sigurno vas zanima kako smo prošli? Kao i ostale riječke škole, nismo se baš iskazali jer su nas pobijedile dvije krčke škole te jedna iz Klane – ali zato svi koji nisu zauzeli prva tri mjesta, budu četvrti pa se nitko ne žalosti! Ono što je ljepota ovoga natjecanja jesu timski rad učenika, gomila zabave, upoznavanje vršnjaka iz cijele županije, i naravno činjenica da se mnogo toga nauči o rodnome gradu.

Budući šestaši, pridružite se 11. natjecanju „Ča je ča“ 2014. godine! :-)

Maja Mishaze, prof.

Fotografiranje za guvernerovim stolom