Policija u školi

Autor: Izet Hasković, 7. 2. 2014.

U četvrtak 30. siječnja 2014. godine u našoj školi boravila je ni više ni manje već: policija. "Uf!", kažete vi, "Koje li vijesti!" Pričekajte da vam pojasnimo. Djelatnici Prve policijske postaje iz Rijeke posjetili su, zapravo, naše šestaše. Ne s ciljem da nekoga privedu ili pitaju gdje je bio protekle subote poslijepodne, već da kažu nekoliko riječi o našoj osobnoj sigurnosti.

Naime, naše drage i vesele policajke i simpatični policajac učinili su sve da nas upoznaju sa značenjem pojmova prevencija i alternativa. S pozornošću i zanimanjem pratili smo  njihovo predavanje i prezentaciju.

Čuli smo puno zanimljivih priča o tome kako možemo zaštititi sebe, voditi brigu o drugima i što to dečki i cure u plavoj odori korisno i svakodnevno rade za našu sigurnost. Na kraju njihova predavanja, dali su nam kartončiće u koji smo otisnuli otisak desnog kažiprsta. U karton smo upisali i svoje podatke. To će nam biti lijepa uspomena i podsjetnik na to da se isplati poštivati zakone i živjeti u skladu s njima.

Katia Žunić i Aurora Žužić, 6.b

Ramadan Čoko, 6.a:

"...Ovo je naš treći susret s djelatnicima policije...Ovi susreti su za sve nas izuzetno korisni i zanimljivi. Naučili smo kako pravilno postupiti kad se susrećemo s problemima u svakodnevnom životu. Pravo iznenađenje i poklon koji smo dobili je karton u koji smo utisnuli otisak desnog kažiprsta..."