Svjetski dan sreće

Autor: Martin Miharija, 26. 3. 2014.

Međunarodni dan sreće, 20. ožujka prije tri godine proglasili su Ujedinjeni narodi na prijedlog Kraljevine Butan koji je dobro i jednoglasno prihvaćen jer su sve 193 države članice glasale za i donijele rezoluciju 66-281.

Piše: Ivana Baraba, 7.b

U rezoluciji se objašnjava uvođenje toga dana u kalendar slavlja, a cilj je da se poveća svijest važnosti potrage za srećom i dobrobit ljudskog stanovništva jer ne postoji ništa bolje i ljepše od veselja i sreće. Također ova rezolucija preporučuje poticanje sreće i blagostanja svih naroda i poziva sve zemlje članice i druge međunarodne ili lokalne organizacije da se uključe u obilježavanju Međunarodnog dana sreće i kroz svoje djelovanje upute poruku javnosti o podizanju svijesti o važnosti sreće u našim životima. Mnogobrojne države i gradovi obilježavaju ovaj dan, provode se mnoge akcije, na društvenim stranicama se šire sretne vijesti i pozitivne misli dok se na youtubeu razmjenjuju razni video sadržaji, najčešći su oni na pjesmu Happy koja polako postaje službena himna dana sreće.

Svjetski dan sreće obilježen je i u našoj školi, u četvrtak 20. ožujka 2014.godine.

Toga lijepog, toplog i sunčanog četvrtka u vrijeme velikog odmora centar svih događanja je bilo školsko dvorište gdje su se okupili i mnogobrojni mlađi, ali i većina ponešto iskusnijih i starijih učenika naše škole. Glavni razlog i cilj okupljanja krio se u ideji profesorice francuskoga jezika Danice Stevović koja je zamislila da cijela škola ovaj jedinstven dan obilježi na poseban način kroz ples i pjesmu. Najteži dio je bio dobru zamisao pretvoriti u djelo te osmisliti plesnu točku, ali kada se uloži trud i malo dobre volje ništa nije nedostižno. Profesorici Danici Stevović prenijeti i naučiti koreografiju ostale učenike pomogle su i četiri učenice iz 8.a razreda, a to su Marta ŠantićMattea Linić, Lucija ŽunićLara Kragulj. Njihova misija bila je izvršena, a cilj ispunjen jer je u četvrtak cijela škola razdrmala svoje tijelo i zaplesala, na pjesmu Pharrella Williamsa Happy. Plesali su i veliki i mali, a plesu nisu mogle odoljeti ni profesorice pa su se i one pridružile rasplesanoj skupini. Zadatak je bio ispunjen jer su svi na trenutak zaboravili na užurbanu svakodnevicu, na sve brige i probleme, a plesne sposobnosti nisu bile bitne, bitna je bila samo zabava.

Nadamo se da su svi 20.03.2014. proveli u sreći i veselju te s osmijehom na licu dočekali novo godišnje doba, proljeće.

(uključiti zvučnike, trajanje 3:58 min, za više mogućnosti: desni klik na video)