Y factor talent show

Autor: Martin Miharija, Martina Baraba, 29. 4. 2014.

Svatko od nas ima neki svoj skriveni talent, nešto što radi s lakoćom i ljubavlju. No, možda nikada niste imali priliku ili dovoljno hrabrosti da ga podijelite s drugima. Zato su ove godine naše profesorice stranih jezika kojima se pridružila i profesorica glazbene kulture organizirale Y factor talent show.

Svatko od nas ima neki svoj skriveni talent, nešto što radi s lakoćom i ljubavlju. No, možda nikada niste imali priliku ili dovoljno hrabrosti da ga podijelite s drugima. Zato su ove godine naše profesorice stranih jezika, kojima se pridružila i profesorica glazbene kulture, organizirale Y factor talent show.

Na Y factor talent show mogli su se prijavit svi učenici naše škole. Cilj ovoga showa bio je da svi talentirani, a ujedno i hrabri učenici, pokažu svoja umijeća. Bila je to odlična prilika da naši učenici dokažu da i oni imaju darovitost koja je vrijedna pohvale. Na početnim audicijama bilo je mnogo odličnih kandidata, ali u finalu nije bilo dovoljno mjesta za svih. Stručno povjerenstvo je morao izabrati najboljih trinaest koji će se u finalu boriti za prestižnu titulu.

Došao je i dan finala našeg showa, 10. travnja 2014. godine. Svi su naši natjecatelji bili uzbuđeni. Njihove izvedbe bile su različite: neki su plesali, neki pjevali, svirali, glumili ili pak izvodili razne akrobacije. Svoje su nastupe izveli sami ili zajedno sa svojim prijateljem ili prijateljima. Njihov glavni cilj bio je očarati stručni žiri. Profesionalne sutkinje bile su: tajnica naše škole, prof. hrvatskog jezika Svjetlana Miljković te dvije osmašice: Mattea Linić i Ira Krmpotić. Natjecatelji su u svojim nastupima dali sve od sebe i briljirali. Vrijeme je brzo prolazilo u odličnom raspoloženju i zabavi. Svi prisutni mogli su uživati gledajući njihove izvedbe, no Talent show došao je do samog kraja, a jedino je preostalo proglasiti pobjednike. Treće mjesto svojom izvedbom, točnije svirkom, osvojile su Mojca, Asja i Ana iz 4.b. Drugo mjesto osvojile su učenice 5.a Ksenija Baus i Dea Andrijčić svojim akrobacijama, a Laura Lukašić je njihov nastup pratila pjesmom. Drugo mjesto s njima je dijelila sedmašica Timna Malašević otpjevavši pjesmu Hallo. I u konačnici, učenica 5.a razreda, Mia Negovetić , svojom božanstvenom pjesmom Listen osvojila je titulu pobjednice prvog Y factor talent showa. Njezina pjesma ne samo da je bila pobjednička nego je i dirnula sve prisutne.

No, toga dana nije samo Mia bila pobjednica nego i svi naši natjecatelji. Jer da bi se prijavili na Talent show, bila im je potrebna velika hrabrost koju nemaju baš sv. Oni najbolji pokazali su i da za strah ili poraz ni ne znaju. Njihovi nastupi bili su i više nego izvrsni, a svatko od njih ima zaista jedinstven i poseban talent.

Za fotogaleriju kliknite ovdje.

Martina Baraba 7.b