Završna svečanost za osmaše

Autor: Martin Miharija, 11. 7. 2014.

Dana 27. lipnja 2014. godine u školskoj-sportskoj dvorani na svečan smo se način oprostili od naših osmaša. Prisjetili smo se zajedničkih trenutaka, nagradili najuspješnije i, na rastanku, razmjenili najljepše želje.

Za izvrsno odrađen posao pripreme svečanosti i njezino uštimavanje, pobrinule su se učiteljice hrvatskoga jezika: Branka Perković Jardas i Svijetlana Miljković. Svi izvođači i sudionici priredbe bili su osmaši. Svi, do jednog. Kroz svečanost nas je vodio uigran voditeljski par: Mattea Linić i Filip Kačić.

Svečanost je započela nadahnutim poetskim nastupom Mare Vicelja i Antonie Smolčić uz žičanu pratnju gitaristice Dore Peradenić.

Za ostatak izvedbi nježnih notnih zapisa pobrinuo se naš izvrsni pijanist Marijan Rugani.

Nastavak priredbe obilježili su nastupi Mateja Anića i Lucije Žunić. U svojim literarnim radovima podsjetili su nas na radosne trenutke zajedničkog druženja, na mnoge zgode ali i nezgode koje pamte i kojih će se uvijek rado prisjetiti.

Svečanost je upotpunjena i plesnom točkom u kojoj je svoju gimnastičku i umjetničku darovitost pokazala voditeljica Mattea Linić.

Pravo iznenađenje bila je ženska vokalna izvedba vesele družine učenica 8.a razreda.

Njihovom glasovnom izvedbom skladbe All of me američkog glazbenika Johna Legenda i Pjesme rastanka uz klavirsku pratnju Maje Bolić, naše učiteljice glazbene kulture, tek je rijetke među okupljenima ostavila ravnodušnima.

Rado su ih i sa oduševljenjem poslušali svi nazočni: učenici, njihovi roditelji i učitelji.

Mala školska svečanost u tom je trenutku došla negdje do svoje polovice. Uslijedio je, potom, dio u kojem je trebalo objaviti imena najuspješnijih i nagraditi one koji su se tijekom proteklih osam godina posebno istaknuli.

Za odličan uspjeh tijekom svih osam godina školovanja, ali i za uzorno vladanje, nagrađeni su ovi učenici:

8.a razred: Klara Barnjak, Lara Kragulj, Mattea Linić, Antonia Smolčić, Marta Šantić, Iva Topolnik (na fotografiji),  Andrej Uzelac, Roko Vuković i Lucija Žunić.

8.b razred: Matej Anić, Viktor Finderle, Ana Fućak, Paulina Grgurić,  Filip Kačić (na fotografiji) i Ivana Kalajžić.

Još svečaniji trenutak bio je proglašenje najboljih među najboljima. Za učenike generacije proglašeni su Teo Tomulić, odličan svih osam godina i uzoran učenik koji je svojim natjecanjima u šahu postigao iznimne rezultate, te Lucija Petrović, s najboljim mogućim prosjekom ocjena tijekom svih godina školovanja, uzorna i perspektivna sportašica-triatlonka.

Nije moglo bolje: prekrasan rezultat za prekrasno dvoje mladih ljudi. Čestitamo!

Ravnateljica škole, Adriana Rubignoni-Cecić, svima je nagrađenima ali i ostalim učenicima čestitala, zahvalila na uloženom trudu, te poželjela puno uspjeha u nastavku školovanja i svu sreću u životu.

I prije samog rastanka, uslijedila je svečana podjela svjedodžbi za sve učenike-osmaše. Razrednicima i nazočnima bila je velika čast još jednom zapljeskati svakome od njih, čestitati im na postignutim uspjesima, te im zaželjeti da već njihov sljedeći važan životni korak, upis u srednju školu, protekne onako kako su poželjeli.

Svima na radost!

27. lipnja 2014.