Dan kruha - Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Martin Miharija, 30. 10. 2014.

U četvrtak, 16. listopada, obilježili smo Dan kruha u našoj školi. Proslava je započela svečanim programom u predvorju škole, a svečanost je uveličao i fra Eugen koji je uz blagoslov, uputio i riječi zahvale za plodove zemlje. Nakon bogatog glazbeno-literarnog programa, na red je došlo i kušanje finih krušnih slastica koje su pripremile vrijedne ruke naših mama i baka.

Fra Eugen u društvu učenika i djelatnika škole Ulomak iz glazbeno glazbeno-scenskog programa

No, naša misija tu nije završila. Budući da smo svjesni problema gladi u svijetu, prisjetili smo se i onih koji danas nisu uživali u krušnim slasticama te se oko 14.00 sati pješice uputili u Kuću utočista u kojoj se za beskućnike grada Rijeke brinu naše drage sestre milosrdnice.

Tamo su nas, kao i prošle godine, dočekali s radošću te nas počastili sokom i keksima.

Sestra Emanuela strpljivo je odgovarala na naša vrlo zanimljiva pitanja o ljudima koji nemaju dom te nam skrenula pozornost na sve veći problem gladi i siromaštva u svijetu.

Rastužila nas je i činjenicom da u gradu Rijeci raste broj beskućnika i ljudi kojima je potrebna pomoć da prežive. Razgledali smo njihovu Kuću te im zahvalili što su nas tako lijepo dočekali i počastili.

Dirnuti i puni dojmova, krenuli smo prema školi. Putem smo razgovarali o siromaštvu, beskućnicima, važnosti obitelji te o drugim bitnim životnim pitanjima i zaključili da kroz život trebamo pomagati jedni drugima jer nikad ne znamo što nam nosi sutra.

U jedno smo sigurni- dobro se dobrim vraća!

Za pregled slika kliknite ovdje.

Pripremili mali novinari produženog boravka (PB3)