Provedba teoretskog programa „Mali sportaši”

Autor: Martin Miharija, 18. 4. 2015.

Slijedom predavanja Uključivanje djece u izvannastavne sportske aktivnosti, iskazan je interes za provođenje izvannastavnog teoretskog programa Mali sportaši, u sklopu projekta Odaberi sport.

piše: učiteljica Verica Ćorković

O kvaliteti samog projekta najbolje svjedoči i priznanje Međunarodnog olimpijskog odbora te uključivanje u program Olimpijske solidarnosti. Organizator ovog projekta je Udruga za poticanje tjelesne aktivnosti „Pokret - aktivan i zdrav”. Provedba je zamišljena u vremenskom trajanju od deset školskih sata uz korištenje knjiga Mali sportaši autora Vitomira Spasovića.

Demonstracija sporta

Teoretski program Mali sportaši provodila je učiteljica Verica Ćorković u 3. grupi produženog boravka. S radionicama smo započeli 23. siječnja, a završili početkom ožujka 2015.g. Ovaj edukativno - zabavni program namijenjen je učinicima od 1. do 4. razreda s ciljem motiviranja učenika na tjelesnu aktivnost koja je od velike važnosti za očuvanje zdravlja te zaštitu od utjecaja negativnih socioloških pojava. Služeći se knjigama Mali sportaši, učenici su usvojili osnovna teoretska znanja o 26 olimpijskih sportova, upoznali se s povijesnim razvojem pojedinih sportova te antičkim i modernim Olimpijskim igrama. Knjige sadrže mnoštvo zanimljivih i zabavnih fotografija i ilustracija pa ukoliko ste znatiželjni, možete ih pronaći u našoj školskoj knjižnici. Namijenjene su učenicima, učiteljima, ali i roditeljima. O vrijednosti ovog programa svjedoči i potpora Hrvatskog olimpijskog odbora te Ministarstva kulture.

Mi smo uživali u provedbi ovog programa, a u nekih je učenika i razvio interes za bavljenje nekim od sportova. Odaberite i vi neki sport za sebe jer „sport će vam osnažiti organizam i učiniti vas zdravima i lijepima, pružit će vam puno užitaka i nezaboravnih trenutaka, zaštitit će vas od loših pojava i društva i bit će vaše pravo bogatstvo.”

Za fotogaleriju učeničkih radova kliknite ovdje.
Za fotogaleriju s radionica u produženom boravku kliknite ovdje.