Djeca čitaju djeci

Autor: Emma Linić, 18. 12. 2015.

Ovogodišnja  školska tema je „Pokreni(mo) se“ pa smo se i mi, knjižničari naše škole, pokrenuli. U našoj smo školi organizirali  humanitarnu akciju Daruj igračku, slikovnicu i razveseli dječicu.

Učenici su tijekom Mjeseca knjige u školsku knjižnicu donosili slikovnice i igračke, a Mladi su knjižničari odabrali tridesetak slikovnica koje su namijenili djeci u  Dječjoj bolnici Kantrida.

Odlučili smo raditi  ono što nam najbolje ide –  čitati priče djeci.

Mladi knjižničari su zajedno s knjižničarkom 24. studenoga 2015. godine posjetili djecu u Dječjoj bolnici Kantrida. Tako je započela naša  druga aktivnost: Djeca čitaju djeci. Učenice 8.a i b razreda: Marija, Klara, Emma i Antea tom su prigodom uručile slikovnice koje su darovali učenici naše škole.

Cilj nam je bio izmamiti osmijeh na lice i uljepšati barem jedan dan djeci u  bolnici Kantrida. Prvo smo posjetile djecu od dvije do pet godina kojima smo čitale priče o životinjama, vješticama, princezama, Božiću... a kad smo shvatile da oni više žele razgovarati  i igrati se i mi smo se, bez problema, pokrenule u tom smjeru…  Uz smijeh, šalu i igru vrijeme je proletjelo.  Maleni su se umorili, primirili, počelo im se spavati pa smo krenule u posjet starijoj  djeci.

Njima nismo ni pokušale čitati, ali smo im zato davale korisne savjete o lektirama koje treba pročitati, naravno nismo pričali samo o knjigama već i o glazbi, filmovima, šminki, ukratko o svemu. Možete samo zamisliti koliko smo se uživjele kad nas je knjižničarka nekoliko puta upozorila da moramo krenuti… ali je svaka  minuta više, doista vrijedila.

Druga grupa Mladih knjižničara: Lucija Pejković i Lucija Rukavina, iz 7.b,  Alek i Vid iz 5.a razreda posjetili su djecu u Dječjoj bolnici Kantrida 3. prosinca 2015. godine. Čitali  su im priče  i  razgovarali s njima o  svemu i svačemu.

Bio je  lijep i plemenit pothvat posjetiti male bolesnike u Dječjoj bolnici Kantrida, izmamiti  osmijeh na njihovom licu i uljepšati im dan.

Ovom prigodom družina Mladih knjižničara s knjižničarkom Tatjanom Krpan Mofardin zahvaljuje svakom učeniku koji je darovao svoju slikovnicu ili igračku. Osobito bismo pohvalili učenike 1.b razreda koji su darovali najviše igračaka, i učenika Dariana Pupovaca Piriju iz 6.b razreda koji je  darovao najviše knjiga. Znajte da ste sigurno razveselili neko dijete.