"Ako misliš da treba, stavi ovu vijest na web." "Naravno da treba jer ja mislim zeleno!"

Autor: Vesna Benić, 21. 10. 2017.

Gospodin Zagorac iz riječkog KD Čistoća posjetio je naš 5.b razred i ispričao nam priču o zbrinjavanju komunalnog otpada. To je otpad koji svakodnevno stvaramo u našim domovima.

Oko naše zajedničke želje za očuvanjem prirode složili smo sve vrlo brzo. Stoga nam je g. Zagorac preporučio da redovito razvrstavamo otpada, prije svega u našim domovima, ali i na javnim mjestima našega grada i svugdje gdje nam je to omogućeno.

Većina našeg otpada u kućanstvima može se iskoristiti za recikliranje i ponovnu uporabu, a za jedan dio otpada koji spada u skupinu opasnih otpadaka moramo se posebno brinuti. Za obje ove vrste otpada preporučio nam je redovito korištenje Eko otoka našega grada, kako onih koji se već nalaze na dobro poznatim mjestima u našem kvartu (prepoznajemo ih po plavo-žuto-narančastim poklopcima kontejnera), tako i onih mobilnih koji redovito, bilo s djelatnikom KD Čistoća ili bez njega, kruže našim gradskim četvrtima tijekom cijele godine.

Pogledali smo  video koji nam je pokazao što se zbiva s otpadom kojeg svakodnevno odlažemo u šarene kontejnere. Učenici su zaista bili iznenađeni kad su vidjeli koliko je složen proces zbrinjavanja otpada.

Na kraju smo zaključili da se treba s više brige i pažnje odnositi prema okolišu: naše škole, našega susjedstva i čitavog našega grada.

Učenici su obećali da će koristiti biorazgradive vrećice, i to višekratno, dakako.