Šahistice i šahisti - najbolji u gradu

Autor: Martin Miharija, 27. 2. 2018.

U siječnju i veljači ove godine održano je gradsko i županijsko natjecanja u šahu ekipa osnovnih škola. Šahistice naše škole obranile su naslov prvakinja grada Rijeke (4. godinu u nizu) te su osvojile 5. mjesto u Primorsko-goranskoj županiji. Naši šahisti, složeni u dvije ekipe, osvojili su 1. i 3. mjesto u gradu te 4. i 9. mjesto u našoj županiji.

Za ekipu naših šahistica, čije vrijeme za još bolje rezultate tek dolazi, nastupile su (po pločama): Sunčana Arh 3.b, Tia Sorola 4.a, Nika Miculinić 8.b, Vita Jugović 5.b, Petra Mitrović 3.b te Klara Zečević 1.a razred.

Naši dječaci, pojačani snagama dviju mladih dama, nastupili su u sastavu: Karlo Frketić 3.a, Damjan Režić 6.a, Vita Jugović 5.b,  Josip Frankić 4.b, Nikola Rukavina 5.b, Lucijan Mofardin 8.a, Borna Dobravac 5.b, Mateo Bembić-Drašković 4.a, Petra Mitrović 3.b, Marko Štiglić 1.a, Lovro Pichler 1.a i David Jugović 1.b razred.

Čestitke našim šahisticama i šahistima koji, na najljepši način, pronose ime naše škole!

Zahvaljujemo i čestitamo i njihovom voditelju Nikici Sabljaku koji već 4. godinu na naše šahistice i šahise prenosi svoja znanja o šahovskoj taktici i strategiji, te svoja iskustva korisnih šahosvkih otvaranja i efektnih završnica.

Na fotografiji (s lijeva):
Vita Jugović, Nika Miculinić, Tia Sorola, Karla Zečević, Sunčana Arh, Petra Mitrović

Na fotografiji:
stoje s lijeva - Mateo Bembić-Drašković, Nikola Rukavina, Josip Frankić, Vita Jugović, Karlo Frketić, Damjan Režić, Borna Dobravac; sjede s lijeva - David Jugović, Marko Štiglić, Lovro Pichler

S lijeva:
Nika Miculinić, Sunčana Arh, Vita Jugović i Petra Mitrović

Spremni za fotografiranje s osmjesima na licu:
s lijeva - Marko Štiglić, David Jugović, Lovro Pichler
iza Marka na desnoj strani stola redom sjede:
Karlo Frketić, Damjan Režić, Vita Jugović, Josip Frankić

Na lijevoj strani stola redom sjede:
Karlo, Damjan, Vita i Josip