Mi smo dio zemlje i ona je dio nas - podsjetnik na 2017./2018 (2/4)

Autor: Martin Miharija, 4. 7. 2018.

Na projektnom su danu predstavljeni  rezultati rada povezani uz godišnju temu. Ove je godine školska tema „Misli zeleno“. Želja je bila osvijestiti problem očuvanja okoliša.

Projektni je dan održan uoči Dana planete Zemlja 20. travnja 2018., a bio je sastavljen od tri dijela. U prvom smo dijelu čuli recital Šuma nas je zvala u kojem su nam otkrili tko nas čeka u šumi i zašto je tamo najljepše. Nastupili su Luka, Magali, MartaPetra iz 3. a i Luka iz 2.b.

Saznali smo dobitnike nagrada BFF (Brajda foto festivala), čije su voditeljice Ana Kurilić i Svjetlana Pantoš. Mia, Ana, Danica, Tia i Elena iz 4.a izražajno su nam recitirale dvije  „zelene“ recitacije pod nazivom Mi smo eko-obitelj i Planet Zemlja.

U drugi dio nas je uvela pjesma Good morning starshine u izvedbi školskog zbora pod  vodstvom profesorice Maje Bolić. Mladi su nas ekolozi u svojoj prezentaciji upoznali s obnovljivim izvorima energije, a učenici petog razreda, Zoa i Maro, izveli su recitaciju Molly and Michael save the planet Earth i to na engleskom jeziku. Uslijedilo je natjecanje, odnosno competition u kojemu su učenici (šestog i sedmog razreda) pokazali svoju vještinu i brzinu  razvrstavanja otpada. Pjesmu Michaela Jacksona Earth song izveli su članovi školskog zbora i instrumentalne skupine na recikliranim instrumentima te pjesmi dali novi zvuk. Kemičari su nam otkrili koliko je čist zrak koji udišemo, a prirodoslovci su nam pokazali što se dogodi kada se spoje priroda, fizika i tehnologija. Prirodoslovci su nam pokazali i zanimljive pokuse, a uz to smo saznali da znaju pjevati.

U trećem dijelu projektnog dana održale su se Sportske igre i Eko akcija na Campetu.

Maša Gerdević, 8.a