Uspješno sudjelovanje u natjecanju čitanja naglas

Autor: Martin Miharija, 19. 11. 2019.

Natjecanje u čitanju naglas održava se već sedmi put, a pokrenula ga je Narodna knjižnica i čitaonica "Vlado Gotovac" iz Siska. Domaćin i organizator ovogodišnjeg županijskog natjecanja pod nazivom „Čitanje je zakon“ bila  je Gradska knjižnica Ivana Gorana Kovačića iz Vrbovskog, a natjecanje se održalo 11. studenoga 2019.

piše: Karmen Anzulović, 6.b

U natjecanju su sudjelovale i dvije učenice naše škole- Vita Tijan 8.a i Mia Ropac 3.b. Bile su jako uspješne . Vita Tijan osvojila  je 1 mjesto u konkurenciji viših razreda, Mia Ropac 3 mjesto u konkurenciji nižih razreda. Komisija, koja je procjenjivala uspješnost njihova nastupa, bila je u sastavu: Koraljka Reiner Valčić, Davor Gurić i Marinko Krmpotić. Mi smo, kao i njihova mentorica Tatjana Krpan-Mofardin, jako ponosni na naše cure.

Zanimalo nas je kako su se djevojke pripremale za natjecanje i kako su se osjećale tijekom natjecanja pa smo pitale najbolju u županiji Vitu Tijan.. Vita nam je rekla .da je bilo uzbudljivo i da je prije nastupa imala tremu koja je brzo nestala čim se popela na pozornicu. Za natjecanje se trebalo dobro pripremiti, kaže Vita i dodaje. „Morala sam iz  knjige odabrati jedno poglavlje te ga naučiti izražajno čitati, a prije toga sam napisala uvod u kojem predstavljam sebe i knjigu.“ Na pitanje o tome kakva je bila mlađa natjecateljica Mia, Vita je rekla: „Mia je bila dobra, ali je imala tremu“. Nadamo se da naša Vita neće imati tremu na državnom natjecanju  u Sisku i da će biti uspješna!