Na predstavljanju filmova radionica Doma mladih

Autor: Ivo Urem, 11. 12. 2019.

Dom Mladih ima bogatu produkciju filmova nastalih tijekom video-filmske radionice koju vodi prof. Josip Šarlija, stoga su odlučili napraviti reviju najboljih filmova – Dom mladih predstavlja. Revija se održala u srijedu 6. studenoga 2019. u Art - kinu Croatia, a na repertoaru je ukupno 14 filmova.

Možemo se pohvaliti da su čak  dva filma naših školskih filmaša uvrštena u program ove filmske revije: „Domaća zadaća“ i „Himna OŠ Brajda“.

Borna Periš i Leon Puhar prisustvovali su ovom događaju kao predstavnici naše škole, a u izradi su filmova sudjelovali i Gabriel Smolić, Dino Batinić, Luka Rukavina i Daniel Pleše. Naši filmaši dugo sudjeluju u radu video-filmske radionice Doma mladih i ostvaruju dobre rezultate – njihovi filmovi bili su uspješni  na državnim natjecanjima.

Mi smo saznali da se film „Domaća zadaća“ snimio 2018. godine (kad su njegovi autori bili u 6. razredu osnovne škole) pa nas je zanimalo kako je nastao taj film. Redatelj navedenog filma je Borna Periš, u filmu glume Leon i Dino, a snimatelji su Daniel i Luka. Leon nam je rekao nešto o sadržaju filma: „Film govori o dvojici dječaka koji su umjesto pisanja domaće zadaće, pokušali ukrasti kamere iz Doma Mladih, ali ih je u tome uhvatio profesor, stoga su morali vratiti ukradene stvari.“ Leon nam je također rekao da im ovo nije prvi film koji su napravili, već im je prvi film bio „Pet noći“.

S obzirom da su naši učenici bili vrlo uspješni u snimanju filmova, vjerujemo da će se i buduće generacije uspješno i rado baviti filmskom produkcijom.