Ljudska ruka može donijeti toplinu i ljubav!

Autor: Tatjana Krpan Mofardin, 21. 12. 2022.

I ove smo godine u mjesecu darivanja počastili pse i mace koji nestrpljivo čekaju da ih netko od vas udomi. Učenici škole Brajda sudjelovali su u humanitarnoj akciji prikupljanja potrepština za napuštene životinje koju je organizirala profesorica Bojana Bastašić. Sve što su učenici donijeli za male čupavce, da bi im barem malo uljepšali mjesec prosinac, učiteljica je isporučila volonterima u Azilu za pse na Viškovu i u Kitten safe house na Rujevici.

Kako je to izgledalo prošle godine kod simpatičnih maca!

Dođite po nas, čekamo vas!

A ako želite nešto više saznati  o Azilu za napuštene pse na Viškovu i  volonterima koji brinu o njima pročitajte našu brošuru.

Brošura: Nadam se da će svi psi u azilu naći svoj dom i svoje nove prijatelje jer to i zaslužuju!

"Mislim da je jako pohvalno što su učenici  moje škole sudjelovali u humanitarnoj akciji  i tako bar malo pomogli tim napuštenim dragim stvorenjima. Psi u azilu imaju samo volonterke koje se brinu za njih i znam da su im jako privrženi. Imati psa pored sebe znači bogatstvo. Mislim da je uzrečica: „Pas je čovjekov najbolji prijatelj.“  istinita jer psi su doista najbolji prijatelji koje čovjek može imati.

Vidim da je većina pasa iz utočišta još uvijek dobra prema ljudima, iako su im neki učinili zlo i zato su ovdje smješteni. Ponašanje nekih ljudi prema  psima je bezobzirno i jednostavno neprihvatljivo.

U njihovim se očima sve vidi, a najviše zahvalnost. Psi su se jako razveselili kad smo ih počele maziti i igrati se s njima. Oni su željni pažnje, dodira, igre. Za to su spremni vratiti stostruko jer je njihova ljubav nemjerljiva. Kad nas psi prihvate i zavole, bezuvjetno nam daruju svoju ljubav i vjernost.

Nadam se da će svi psi u azilu naći svoj dom i svoje nove prijatelje jer to i zaslužuju!"

napisala je Tara Babić

« Srpanj 2024 »