Grozdić za vrtiće

Autor: Martin Miharija, 13. 4. 2023.

Polazak u školu jedan je od najvažnijih trenutaka u životu svakog djeteta. Predstavlja veliku promjenu za dijete, ali i za cijelu obitelj. Kako bi proces pripremanja i prilagodbe djeteta na dolazak u školu bio manje stresan, potrebna je dobra suradnja i komunikacija između vrtića i škole.

Upravo nas je to potaklo da oživimo projekt Vrtići u školi uz novo vodstvo učiteljice Maje Doričić i polaznika Dramsko-scenske skupine te njihovih pomagača učenika 1.b i učiteljice Marine Lipić.
Projektom novog naziva Grozdić za vrtiće budućim prvašićima iz vrtića Belveder, Delfin i Vidrice održali smo razredne priredbe te kroz igru i zabavu približili im pravi ugođaj školskog okruženja te što će sve u školi naučiti. Upoznali ih s prostorom razreda, škole, knjižnicom, školskom torbom, priborom, knjigama, pametnom pločom i kako je to sjediti u klupi.

Predstavili smo im školsku himnu i maskotu Grozdića koji im je ispričao kako je škola dobila ime te kako se njegovo ruho ove godine zašarenilo, a povod tome je ovogodišnja školska projektna tema Tolerancija na različitost.

Ovakvi susreti pridonijeti će predškolarcima sigurnije i spremnije, te veselije kretanje u prvi razred jer nema veće sreće nego kad se sretnu bivši prijatelji iz vrtića i skoče jedni drugima u zagrljaj. Tada je iščekivanje polaska u prvi razred još slađe.

Budući prvaši, s veseljem iščekujemo vaš dolazak!