Ugodno druženje

Autor: Tatjana Krpan Mofardin, 19. 10. 2023.

Klub starijih osoba Potok posjetili su  učenici 2. a razreda OŠ Brajda  s učiteljicom Mirjanom Komesarović. Ugodno druženje drugaša  sa starijim osobama u Klubu Potok  upriličeno je u mjesecu listopadu povodom nadolazećeg Svjetskog dana jabuka pa su naši  učenici  članovima kluba na dar donijeli punu košaru jabuka.

Nasmiješena lica dragih „penzića“ potvrdila su da im se svidio kratki program (recitacije, pjesme i ples) koje su za njih pripremili i izveli učenici škole Brajda.  Vrijedne ruke članica kluba pokazale su učenicima kako se prave kiflice pa su se neki od njih i sami okušali u toj aktivnosti.  Na kraju su se, uz međugeneracijsko druženje i priču, svi počastili slasnim kiflicama. Učenici su saznali zanimljive pojedinosti o tome  kako je nekada bilo u školi.

Ovo ugodno druženje pokazalo je da postoji neka „tajna veza“ između djece i starijih osoba i da oni uzajamno dijele radost jedni drugima.

Na kraju su svi obećali da će se vidjeti i sljedeće godine.